Vítejte!
Víta Nejedlého 769, 537 01 Chrudim

O nás

MŠ Víta Nejedlého

O naší školce

Mateřská škola leží uprostřed staršího sídliště, obklopena ze všech stran bytovými domy a rodinnými domky. Nachází se u hlavní silnice, ale přesto leží v klidné části města. Asi 40 metrů od školky je zastávka městské dopravy, 200 metrů vlakové a autobusové nádraží a 100 metrů obchodní dům Penny market. Přes ulici Dr. Peška sousedíme se základní školou a uměleckou školou, která je naším dlouholetým partnerem. V její bezprostřední blízkosti je pediatrická ordinace.

o-nas-msvn

Vybavení

Dispozice školky a vybavení

Školka má pavilónovou část, kterou tvoří 4 třídy – ČERVENÁ, MODRÁ, ZELENÁ a ŽLUTÁ třída s kapacitou 108 dětí a hospodářskou budovou s vlastní kuchyní, vlastní předávací stanicí tepla. Budova školky je jednopatrová. Dvě třídy jsou v přízemí, dvě v prvním patře. Děti jsou zařazeny obvykle do homogenních skupin. Mladší docházejí do přízemí a starší věkové skupiny do prvního podlaží. Mateřská školka disponuje s poměrně velkou školní zahradou, která je nově vybavena moderními hracími prvky.

Rekonstrukce

Naše školka prošla náročnou opravou a rekonstrukcí

Rekonstrukce proběhla od května do srpna 2018. Byla vyměněna všechna okna a dveře, provedeno zateplení budov. Školka dostala novou působivou fasádu s barevnými motivy.
Ve všech třídách byly nainstalovány rekuperační jednotky. Při rekonstrukci byly nainstalovány venkovní žaluzie na okna všech tříd.
Došlo také na výměnu střešního pláště na hospodářské budově.